Parafia rzymskokatolicka

Św św. Ap. Piotra i Pawła w Policach

» Pokaż wszystko

XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU.

DZISIAJ: - Suma o godz. 12,00.
                Anioł Pański + Zdzisław  Antczak
                                     + Iwona Woźniak

- ofiary do puszek na kolonie Caritas dla dzieci z biednych rodzin.

W TYGODNIU:

1.     Msze święte według ustalonego porządku.
W najbliższą niedzielę o godzinie 12,00 w kościele parafialnym pierwsze spotkanie dzieci komunijnych przygotowujące do I Komunii świętej.

2.     Rolnicy rozpoczęli żniwa. Chleb, który spożywamy to ich ciężka praca. Żeńców wesprzyjmy naszą codzienną modlitwą. Młode pokolenie uczmy szacunku dla chleba.

3.     „W miesiącu lipcu wyruszy z terenu naszej Archidiecezji jubileuszowa XXXV Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka będzie miała inny charakter. Pieszo pójdą przewodnicy grup a pątnicy będą się duchowo łączyć z pielgrzymami.

4.       Bóg zapłać za kwiaty do kościoła oraz zadbanie o otoczenie naszego kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej.

5.       Niech czas wakacji będzie czasem odpoczynku i spotkania Boga w przyrodzie, na modlitwie i niedzielnej eucharystii. Zadbajmy również o wodę dla bezdomnych i dziko żyjących zwierząt i ptaków.

6.       Przypominam o terminowym przygotowaniu do sakramentów świętych: sakrament chrztu świętego proszę zgłaszać dwa tygodnie wcześniej, natomiast sakrament małżeństwa według Nowego Prawa Kanonicznego, sześć miesięcy wcześniej.  Wiele się ostatnio mówi w mediach jakoby nowe przepisy utrudniały zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Uważam, że jest to celowe zakłamywanie rzeczywistości by odradzać ślub kościelny. Proszę też pamiętać, że ksiądz proboszcz jest po to by parafianom pomóc. Zawsze, więc proszę pytać w razie wątpliwości.

7.     Ksiądz Arcybiskup odwołał dyspensę od uczestnictwa we mszy świętej niedzielnej. Powyższe odwołanie dyspensy oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. w kościele w niedzielę i święta nakazane. Brak takiego uczestnictwa jest grzechem.

8.     Bardzo proszę byśmy w kościele w nabożeństwach uczestniczyli w maseczkach. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Police - Jasienica 05 lipiec 2020 r.    ks. kanonik Waldemar Szczurowski

» Pokaż wszystko