Parafia rzymskokatolicka

Św św. Ap. Piotra i Pawła w Policach

» Pokaż wszystko

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU.

DZISIAJ: - suma o godz. 12,00.
                  -  dzień Papieski-Budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II.
                  -   oraz modlitwa w intencji nauczycieli w Dniu
                      Nauczyciela.
                  -  wybory do Parlamentu RP. Naszą powinnością wobec Ojczyzny jest
                     uczestnictwo w wyborach.
                 -   modlitwa Anioł Pański za + Romana Kirzeniewskiego.

W TYGODNIU:

Jutro Dzień Edukacji Narodowej. Modlitwą oraz wdzięcznością
           towarzyszymy naszym nauczycielom i wychowawcom. Pamiętajmy o
           tych, którzy byli obecni na drodze naszego życia ku dorosłości oraz poznaniu
           wiedzy o świecie i człowieku w modlitwie. Nawiedźmy również  mogiły
           zmarłych pedagogów.

1.     Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec w naszych domach we wspólnocie rodziny. Modlitwa różańcowa o godzinie 17,30.  Zaraz po Nabożeństwie różańcowym, msza święta wieczorna.

Wtorek klasy 0-I-II-III- 17,30
Środa klasy IV-V-VI- 17,30
Piątek- kandydaci do sakramentu bierzmowania kl. VI-VII-VIII oraz III gimnazjum.

2.     W najbliższą środę 41 rocznica wyboru Kardynała Wojtyły na Papieża.
Co w nas zostało z Jego nauczania?

3.     Młodzież ze szkół ponadpodstawowych, która nie może z ważnych powodów uczestniczyć w katechezie szkolnej ma taką możliwość w parafii w każdą sobotę o godzinie 18,00.

4.     Bóg zapłać za ofiary na malowanie kościoła. Ofiarę możemy złożyć do kopert wyłożonych na skarbonie przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać.

5.     Zbliża się miesiąc listopad. Czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy wypominkach przeznaczamy na spłatę naszej malowania kościoła . Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary z pokorą i wdzięcznością proszę o dalsze. Termin do całkowitej spłaty mamy do końca kolędy 2020 r. Przy tej okazji Bóg zapłaci sponsorom.

Police-Jasienica  13 październik  2019 r.            ks .kanonik  Waldemar Szczurowski

Nazwa plikuXX Niedziela w Ciągu Roku
Rozmiar pliku