Parafia rzymskokatolicka

Św św. Ap. Piotra i Pawła w Policach

» Pokaż wszystko

III NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ: - suma o godz. 12,00. .
                 - Anioł Pański + Jolantę Klimkowską

W TYGODNIU:

1.     W TYGODNIU: msze święte o godzinie 18,00-roratnie. W tym tygodniu na roraty zapraszamy wszystkie dzieci w środę. We wtorek ze względu na spotkanie opłatkowe wieczorem nie będzie mszy świętej.

2.     Najbliższa niedziela - Wigilia Bożego Narodzenia. Polska wigilia z tradycji jest postna. Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to niedziela, a więc obowiązek uczestnictwa we mszy świętej.

3.     Opłatki do nabycia w zakrystii. Świece, kartki świąteczne w salce katechetycznej. Ofiary składane przy okazji opłatków przeznaczamy na spłatę naszych organów piszczałkowych. Bóg zapłać.

4.     W imieniu wszystkich, dziękuję Radzie Osiedla za Opłatek-Wigilię w Sali Osiedla w minioną niedzielę. Szanujmy ich pracę dla nas. Dziękuję również za pomoc w organizacji Koncertu w naszym kościele

5.     Jak co roku Caritas Parafialna wspiera ludzi w potrzebie.  Ofiary z zakupionych świec, kartek oraz wystawiony kosz są naszym wsparciem wobec tych, co nie mają nic. Kosze Caritas wystawione są również w naszych sklepach. Tam również możemy złożyć Dar Serca.  Świece możemy nabyć w salce katechetycznej.

6.     W najbliższą niedzielę po każdej mszy świętej podzielimy się  opłatkiem.

7.     W najbliższą niedzielę Wigilia. Jako chrześcijanie nie róbmy w tym dniu zakupów. Ludzie siedzący za kasą mają swoje rodziny, domy. Nie zgadzajmy się na niewolnictwo XXI wieku.

8.     Pamiętamy jako Polacy i Chrześcijanie o Polskiej Tradycji. Choinkę ubieramy i rozświetlamy w dniu wigilii.

9.     Dziękuję za przygotowanie Domu Parafialnego do świąt.

Police-Jasienica 17 grudzień 2017 r.                                         ks. kanonik Waldemar Szczurowski, proboszcz.

Nazwa plikuXXX Niedziela w Ciągu Roku
Rozmiar pliku