Parafia rzymskokatolicka

 Św św. Ap. Piotra i Pawła w Policach

Ogłoszenia

» Pokaż wszystko    
                         XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU. 
                                          
DZISIAJ: - suma o godz. 12,00,  
               - poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych.     
               - zebranie rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu 
                 bierzmowania. 

W TYGODNIU:
         
1. Trwamy w miesiącu modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec w naszych domach we wspólnocie rodziny. Modlitwa różańcowa o godzinie 17,30. Zaraz po Nabożeństwie różańcowym msza święta wieczorna.
             Wtorek klasy 0-I-II-III
            Środa klasy IV-V-VI
            Piątek młodzież gimnazjalna.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Na zakończenie tygodnia misyjnego, jak co roku wspieramy misje naszą ofiarą.  

3. Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która nie może z ważnych powodów uczestniczyć w katechezie szkolnej ma taką możliwość w parafii w każdą sobotę o godzinie 18,00. Wyjątkiem jest najbliższa sobota, kiedy to spotkanie nie będzie.

4. Ksiądz senior Zenon Borodo w tym roku obchodzi 60-lecie kapłaństwa. Zaprosiliśmy jubilata by w najbliższą niedzielę 22 października o godzinie 12,00 odprawił w naszym kościele mszę święta jubileuszową. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy  dziękczynnej w intencji Jubilata. 

5. Zbliża się miesiąc listopad. Czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy wypominkach przeznaczamy- o czym wcześniej mówiliśmy- na spłatę naszych organów. Bóg zapłać za dotychczasowe ofiary z pokorą i wdzięcznością proszę o dalsze. Termin do całkowitej spłaty mamy do końca kolędy 2018 r. Przy tej okazji Bóg zapłaci sponsorom.

6. W najbliższą środę przypada wspomnienie św. Łukasza. Jest On Patronem Służby Zdrowia. Pamiętajmy o tych, którzy nas leczą.

Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej:
„Z okazji 100. Rocznicy Objawień Fatimskich oraz Roku Maryjnego odbędzie się koncert pt. „NADZIEJA” w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie,14 października br. o godz. 20.00. Wykonawcami koncertu będą: Józef Skrzek - założyciel legendarnego zespołu SBB, Klaudiusz Jania - organy, Elżbieta Skrzek - śpiew oraz Chór Męski Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego, obchodzący w tym roku jubileusz 10-lecia istnienia. Patronat honorowy nad koncertem objął Ksiądz
 
  
                                   Police-Jasienica  15 październik  2017 r.                         ks. kanonik  Waldemar Szczurowski        

Nazwa plikuXXVIII Niedziela w Ciągu Roku
Rozmiar pliku

» Pokaż wszystko