Parafia rzymskokatolicka

Wójcik Krzysztof
Wójcik Marta zd. Wyszyńska

XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiaj: - suma o godz. 12,00.

W Tygodniu:

1.     Msze święte z modlitwą wypominkową codziennie o godzinie 18,00. Piętnaście minut wcześniej modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

Wtorek- klasy –0-I-II-III.

Środa.-  klasy – klasy IV-V-

Piątek klasy VI-VII ora młodzież gimnazjalna.
   W tym tygodniu dzieci i młodzież przyjdą z wypominkami wspominając zmarłych kapłanów z naszej parafii oraz tych, których nasi rodzice i dziadkowie spotkali
   na drodze swojego życia.

2.     Są parafie, które z trudem budują swoje kościoły, domy parafialne.. Są to najczęściej parafie popegeerowskie. Chcą mieć kapłana a nie maja domu parafialnego, dlatego jak co roku w przyszłą niedzielę. Modlitwą oraz  ofiarą do pusze wspieramy te parafie. Bóg zapłać.

3.     W najbliższą niedzielę o godzinie 12,00 w naszym kościele doniosła uroczystość umieszczenia Kapsuły Czasu. Zostanie zalakowana, opieczętowana i otwarta w roku 2118. To świadectwo naszej obecności na Pomorzu Zachodnim.

4.     Msza święta dla rodziców i dzieci komunijnych będzie wyjątkowo w pierwszą niedziele grudnia o godzinie 12,45. Nie będzie więc mszy świętej w najbliższą niedzielę.

5.     Miesiąc listopad-miesiącem pamięci o naszych zmarłych, którą wyrażamy poprzez modlitwę wypomnikową. Kartki na wypominki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

6.     „W sobotę, 24 listopada br., obchodzimy Wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu zapraszamy wszystkich na Uroczystą Mszę Świętą  w intencji Ojczyzny i Archidiecezji do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 12.00. Liturgia ta będzie dziękczynieniem Bogu za kończącą się kadencję Księży Dziekanów  i Wicedziekanów. W tym dniu  za  otoczymy szczególną modlitwą Ks. Arcybiskupa Metropolitę  z racji na 16. rocznicę sakry biskupiej.

7.    Makulatura na Misje. Pojemniki będą wystawione od najbliższego piątku.

Police – Jasienica 18 listopad 2018 r.                                                              ks. kanonik  Waldemar. Szczurowski.

Nazwa pliku XXV Niedziela Zwykła
Rozmiar pliku