Parafia rzymskokatolicka

Św św. Ap. Piotra i Pawła w Policach

» Pokaż wszystko

NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiaj: - suma o godzinie 12,00.
              - Koncert Pieśni Pasyjnej o godzinie 16,00.

W Tygodniu:

Msze święte o godzinie 18,00.

Dziękuję za Misterium Pani Dorocie Piekarskiej, Panu Dyrektorowi a szczególnie aktorom-amatorom. Strażakom z Tatyni, Trzebieży i Nowego Warpna i Tanowa  za pomoc. Naszym dzieciom i młodzieży za uczestnictwo i pomoc. Wielkie dzięki Panu Piotrowi Brodzie za napisanie muzyki do tegorocznego Misterium. Wszystkim za pomoc w organizacji i szczególnie  budowie scen. Będę wdzięczny za pomoc w demontażu-jutro od godziny 8,00.
Dziękuję za ochronę Policji, Straży Miejskiej oraz Polskiej Agencji Ochrony z Polic.

Wielki Czwartek:

Dzień ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Pamiętamy w naszych modlitwach o kapłanach, których spotkaliśmy na naszych drogach. Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18,00. Adoracja Pana Jezusa do godziny 21,00.

Wielki Piątek:

Dzień Męki Pańskiej. Zachowajmy powagę Tego Dnia, jak również post ścisły i pełną abstynencję.           O godzinie 15,00 Koronka do Miłosierdzia Bożego a nabożeństwo Męki Pańskiej o godzinie 18,00. W tym dniu modlitwa i ofiarą wspieramy Bazylikę Bożego Grobu w Jerozolimie.

WIELKA SOBOTA:

Wigilia Zmartwychwstania. Z tradycji post zachowujemy do święcenia pokarmów.  Nie mniej zachęcam do tradycji wyniesionej z domu, postu do świtu Zmartwychwstania. Na wieczorną liturgię wigilii przychodzimy ze świecami. Odnowienie przyrzeczeń Chrztu Świętego ma nam przypomnieć, że jesteśmy Wspólnotą Wiary w Chrystusie. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się przed kościołem poświęceniem ognia o godz. 19,00.
Poświęcenie pokarmów: Kościół parafialny:  12,00, 12,30, 13,00.

Tatynia: 11,30: Nowa Jasienica 11,00.

Podczas poświęcenia pokarmów ofiary składane na tacę są przeznaczam fundusz malowania naszego kościoła. Bóg zapłać.                     W Wielki Piątek  nauki przed chrztem po wieczornej liturgii.

WIELKANOC: msze święte o 6,00 z procesją rezurekcyjną i suma godz.12,00.

Tatynia o godzinie 8,00.

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT: msze święte jak w każdą niedzielę.

W kościele parafialnym 9,00 i 12,00.
W Tatyni o godzinie 10,30.

Tradycyjnie po mszy świętej ofiarą do puszek możemy wesprzeć tak wielce zasłużony dla naszej Ojczyzny Katolicki Uniwersytet Lubelski. W imieniu księdza rektora Bóg Zapłać.

Wielkanocne dzieło pomocy potrzebującym w salce katechetycznej.

Proszę o pomoc zaraz po mszy świętej w posprzątaniu materiałów i eksponatów po Misterium.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Police –Jasienica  14 kwietnia 2019 r.             ks. kanonik  Waldemar Szczurowski

Nazwa pliku XXV Niedziela Zwykła
Rozmiar pliku