» Pokaż wszystko

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj: - suma o godz. 12,00.
             - zebranie rodziców dzieci komunijnych.
             - Zbiórka do puszek – wsparcie dla spalonego kościoła w Rosinach.

W Tygodniu:

W piątek święto NMP Królowej Korony Polskiej. Msze święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu nie obowiązuje post. Ze względu na święto, nie będzie odwiedzin chorych.

1. W sobotę, wspomnienie św. Floriana patrona strażaków, kominiarzy, hutników
         i garncarzy. Odpust ku czci św. Floriana wyjątkowo ze względu na długi
         weekend w poniedziałek o godzinie 18,00.

2.     W środę rozpoczynamy miesiąc maj. To czas wdzięczności Matce Bożej Królowej Korony Polskiej za Jej opiekę nad nami. Zapraszam na nabożeństwa majowe o godzinie 17,30. Zaraz po nabożeństwie msza święta wieczorna.

3.     W sobotę, wspomnienie św. Floriana, Patrona Strażaków, Kominiarzy, Hutników. Dzień ten, powinien dla nas być modlitewną pamięcią za Służby, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Uroczysty odpust św; Floriana wyjątkowo 6 maja o godzinie 18,00.

4.     Zakończyły się wybory do Samorządu naszej małej Ojczyzny. Ustępującemu Burmistrzowi  Panu Władysławowi Diakunowi słowa wdzięczności za lata pracy dla społeczeństwa. Nowemu wybranemu Burmistrzowi, Panu Krystianowi Kowalewskiemu gratulacje jak i owocnej służby. Dziękujemy również ustępującym Radnym a nowo wybranym dobrej współpracy miedzy sobą dla naszego dobra.

5.     Wobec prób fałszowania zaświadczeń jak i metryk sakramentalnych,  informuję, że jest to przestępstwo za które ponosimy odpowiedzialność karną.

Wszelkiego dobra. Na czas świątecznego odpoczynku niech Pan Błogosławi.

Police-Jasienica 28 kwiecień  2024 r.     ks. kanonik  Waldemar  Szczurowski

Nazwa pliku